Globālās izglītības nedēļa “Pasaule mainās – kā ir ar mums?” (2018)

27. novembris, 2018

2018. gada 20.-28. novembrī visā Latvijā notika Globālās izglītības nedēļa (GIN). Šī gada nedēļas starptautiskā devīze – “Pasaule mainās – kā ir ar mums?”.

Latvijā GIN fokuss 2018. gada GIN fokuss bija – modes industrija. Lielāko daļu mūsu apģērba ražo cilvēki citos kontinentos kritiskos apstākļos. Ja mēs pērkam lētāk, kāds cits par to maksā vairāk – ar savu veselību, labklājību, pat dzīvību.

Nedēļas aktivitātes

Filmas “Patiesā cena” demonstrēšana 25 vietās Latvijā.

Darbnīcas par T-kreklu – ražošana, pārdošana, otrreizēja lietošana un viss, kas ap to saistīts. Iespējams rādīt gan filmu, gan veidot darbnīcu – abas kopā vai katru atsevišķi.

• Izstrādāts metodiskais materiāls “T-krekla stāsts“.

• 27. novembrī seminārs pirmsskolas vecuma bērnu pedagogiem un citiem interesentiem par pasākuma “Rotaļlietu maiņa” (Re-Toy) metodiku Jelgavā, kurā bija iespējams gan apgūt metodiku un sagatavot materiālus sava “Rotaļlietu maiņas” pasākuma organizēšanai, saņemt “starta komplektu” ar materiāliem, gan redzēt, kā tas darbojas praksē Jelgavas rotaļlietu bibliotēkā.

• 24. novembrī Kaņepes Kultūras centrā notika “Brīvbode” (Re-dress) – pasākums, kurā bija iespējams apmainīt sev nevajadzīgās drēbes pret citu atnestajām drēbēm, saņemt stila speciālista konsultācijas, kā arī noskatīties filmu “Patiesā cena”. Pieteikties un piedalīties aicināja jauniešus, kuri šādu pasākumu vēlas noorganizēt arī savā novadā – tika sniegti “starta komplekti” ar plakātiem un tika segti ceļa izdevumi dalībai šajā pasākumā KKC.

• Nedēļas laikā tika izplatīta **tematiskā avīze “Pasaules labākās ziņas”88, kas šogad veltīta modes industrijai un tās ietekmei no lokālā uz globālo.

Fotogrāfijas no Globālās izglītības nedēļas pasākumiem

Globālās izglītības nedēļa 2018. gadā notika 15 Eiropas valsts. Tās iniciators ir Eiropas Padomes Ziemeļu Dienvidu centrs. Latvijā GIN notika piekto gadu, to īstenoja Latvijas Platforma attīstības sadarbībai kopā ar biedru organizācijām un partneriem – augstskolām, izglītības iestādēm un citiem atbalstītājiem reģionos. GIN ietvaros notiek vairāki desmiti pasākumu visā Latvijā, iesaistot simtiem interesentus diskusijās par Latviju un globālo pasauli.

2018. gadā GIN īstenošanu atbalstīja Ārlietu ministrija, Zviedrijas vēstniecība, Zviedrijas institūts, Fashion Revolution Latvija.