LAPAS sarunu festivālā LAMPA (2018)

27. jūnijs, 2018

2018. gada sarunu festivālā LAMPA biedrība “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai īstenoja divus pasākumus.

  1. Pasākums “Uzticies pasaulei – dzīvie mērķi” 29.06. tika īstenota aktivitāte “Uzticies pasaulei – dzīvie mērķi”: LAPAS NVO ziņojuma par Ilgtspējīgas attīstības mērķu (IAM) īstenošanu Latvijā un labās prakses piemēru prezentācija. Aktivitāte tika īstenota sadarbībā ar organizāciju JCI, tai tika veikta video tiešraide. Vispirms pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar IAM, Latvijas situāciju, ziņojumu, tad notika piemēru prezentācijas – Čiekurkalna kopiena, Papardes zieds, Give and Get festivāls, Zinoo, Repair Cafe. Katrs no piemēriem izstāstīja savu pieredzi, saikni ar IAM un globālo pasauli.

2.Pasākums “Politiskā arēna” 30.06. tika īstenota diskusija ar politisko partiju pārstāvjiem 2018. gada Saeimas vēlēšanu kontekstā par ilgtspējīgu attīstību. Sagaidot 13. Saeimas vēlēšanas Sarunu festivālā LAMPA sabiedrībai bija iespēja vērot politiķu diskusijas, uzzināt to viedokli par sabiedrībā aktuāliem jautājumiem, kā arī uzdot jautājumus un iesaistīties īpaši izveidotā platformā „Politiķu arēna”. Tā bija arī lieliska iespēja iesaistīties nevalstiskajām organizācijām, izceļot sev būtiskus jautājumus un pieprasot partiju pārstāvjiem vīziju par Latvijas virzību tajos.

LAPAS diskusiju vadīja žurnālists Sandijs Semjonovs un diskusijā piedalījās Daniels Pavļuts (Partiju apvienība “Attīstībai/Par!”), Zanda Kalniņa-Lukaševica (Partiju apvienības “Jaunā Vienotība”), Ralfs Nemiro (KPV LV), Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija), Inga Liepa–Meiere (PROGRESĪVIE), Valdis Bārda (Zaļo un Zemnieku savienība), Frančeska Ģevele (No sirds Latvijai”), Igors Muravjovs ( Sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”).

Diskusijas rezultātā LAPAS apkopoja partiju solījumus un vīziju par Latvijas virzību pretī noteiktiem Globālajiem mērķiem, kā arī turpinās aktīvi līdzdarboties un aicinās partijas atbildēt par priekšvēlēšanu laikā apsolīto.

Festivālu LAMPA 2018. gadā apmeklēja 16 000 dalībnieku.