Ukrainas delegācijas vizīte Latvijā (2023)

08. decembris, 2023

No 2023. gada 6. līdz 7. decembrim Latvijā viesojās Ukrainas kultūras un informācijas politikas ministra vietnieks Eiropas integrācijas jautājumos Tarass Ševčenko (Taras Shevchenko) un divdesmit Ukrainas kultūras nozares pārstāvju delegācija, kuras dalībnieku vidū bija gan žurnālisti, viedokļu līderi, gan valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora pārstāvji. Ukrainas delegācijas vizīti Latvijā organizēja biedrība “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai”.

Vizītes ietvarā 6. decembrī norisinājās starptautisks forums “Ukrainas integrācija Eiropas Savienībā: māksla un kultūra vieno”. Pasākumu atklāja Latvijas kultūras ministre Agnese Logina. Forumā Latvijas speciālisti iepazinās ar Latvijas valsts pārvaldes struktūru, inovācijām un kultūras politiku, kā arī notika divas paneļdiskusijas ar Latvijas un Ukrainas pušu pārstāvju līdzdalību - “Eiropas kultūras vide: Latvijas pieredze” un “Kultūras vides atjaunošana Ukrainā”.

Ukrainas delegācija iepazinās arī ar Rīgas cirka, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, LIAA radošo industriju pārstāvniecības un Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbu.

Tāpat delegācija viesojās Kuldīgas novada muzejā, Adatu Fabrikā, Mākslas namā un un Kuldīgas galvenajā bibliotēkā un apskatīja klavieru darbnīcu un koncetzāli. Savukārt Aizputē viesojās Amalienburgas muižā.

“Mēs darīsim visu, lai uzvarētu šajā karā […] Es nespēju iedomāties nekādu citu veidu kara beigām kā vienīgi Ukrainas uzvaru” - tā intervijā LTV žurnālistei Oditai Krenbergai vizītes laikā teica delgācijas pārstāve Valērija Subotina, ukraiņu dzejniece, žurnāliste, bijusi arī Ukrainas “Azov” pulka karotāja. Valērija vizītes laikā tikās arī ar vairākiem Latvijas mediju pārstāvjiem, daloties ar savām liecībām par piedzīvoto Azovstaļ rūpnīcā Mariupolē, 327 dienās Krievijas gūstā pieredzēto, kā arī savu redzējumu par kara virzību.

Medijos:

Foto: O.Upenieks

Vizīte un forums notiek Ukrainas nevalstiskās organizācijas “Nacionālais interešu aizstāvības tīkls “ANTS”” īstenotā ES finansēta projekta “Atjaunot Ukrainu kopā” (Restoring Ukraine Together) ietvarā.