Studiju vizīte uz Moldovu (2016)

15. marts, 2016

2016. gada februārī, noslēdzoties Eiropas Attīstības gadam, biedrība “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) sadarbībā ar Vizīte tika ar Latvijas vēstniecību Moldovā.organizēja studiju vizīti uz Moldovu “Attīstības sadarbības prakse – Latvija un Moldova”. Vizītes mērķis bija iepazīties ar attīstības sadarbības praksi – kāda ir bijusi līdzšinējā sadarbība ar Latviju ar Moldovas puses acīm, kādas ir nākotnes sadarbības perspektīvas un aktuālās vajadzības.

Studiju vizītes dalībnieki bija divi Eiropas Attīstības gada jauniešu eseju konkursa uzvarētāji – Zane Zeldere un Roberts Rasums, žurnālisti – Dāvis Landorfs, free-lance attīstības sadarbības žurnālists, Zane Zeldere – LETA, attīstības sadarbības jomas žurnāliste, Elīna Kolāte – lsm.lv autore; Ārlietu ministrijas Attīstības sadarbības nodaļas pārstāve Madara Siliņa un LAPAS direktore Inese Vaivare.

Pirmajā vizītes dienā dalībnieki iepazinās ar Moldovas vēsturi, tradīcijām, apciemojot vēstniecību, uzzināja vairāk par Latvijas sadarbību ar Moldovu. Otrajā vizītes dienā Latvijas delegācija devās uz Moldovas Ziemeļiem, tikās ar vietējām amatpersonām, žurnālistiem, NVO pārstāvjiem. Trešajā vizītes dienā vizītes dalībnieki tikās līdzšinējo Latvijas un Moldovas attīstības sadarbības projektu dalībniekiem Moldovā.